Kõige suurema külma ja lumega võtsime ette õppekäigu Harkujärve parki. Soovisime lindudele toidupallikesi puude otsa riputada (kuna meil lasteaia juures linde söömas ei käi) ja lootsime ka ise linde näha. Pallikesed saime riputatud, kuid lindudest nägime vaid vareseid. Laste elevus värskest lumest oli nii suur, et eemalt kostvat linnulaulu oli raske kuulda.
See-eest nägime palju toredaid urge puujuurte lähedal. Mis loomad seal täpsemalt elasid jäi teadmata, lubasime seda lasteaias arvutist uurida.
Laulsime pargi laululaval paar laulu, lehvitasime väikese maja lastele ja õpetajatele ning naasesime laste soovil tagasi lasteaeda, et lumelinnas hullata.
Jaanuari lõpus kordasime lastega, mida olime lindudest teada saanud. Tegime seda komplekstegevusega avatud tunnis meie maja õpetajatele. Kordasime üle rändlinnud ja Eestis talvituvad linnud, laulsime tuttavat laulu kuldnokast ja varesest, õppisime luuletust leevikesest mängisime vana rahvamängu "Vares vaga linnukene". Lapsed tutvusid uue mõiste detsiliiter (seda linnutoidu segu mõõtmise käigus) ning said tead, miks pannakse linnutoidu sisse liiva.
Teooria korratud, asusid lapsed ise lindudele toidupallikesi meisterdama. Kõik nautisid pehmet rasva ja selle kokku segamist erinevate segudega. Mõni läks nii hoogu, et tegi endale mitu palli. Lapsed viisid pallid koju, et meelitada ka enda aeda linde, sest lisaks abistamisele on lindude vaatlemine hariv ning väga teraapiline.
Iga laps pidi tõstma enda taldrikule 5 supilusikat seemneid, terasid, jahu ning 1 supilusikas liiva.
Kes tahtis rohkem pallikesi teha, sai rasva juurde. Ise lisasid lapsed eelnevalt kokkulepitud arv lusikaid söögisegu.
Õpetajate abiga said pallikesed võrku ja kinni seotud.
Seekord panime õue vaid ühe pallikese, kuna väljas on soojem ja seega ei vaja linnud nii suurt toitmist ja lisa energiat ning saavad ise toidu leidmisega hakkama. Kuid loodame, et lastele jäi meelde, et kui kord aias linde toitma hakkad, pead seda kevadeni tegema.
TÄNAME OSKARI PERET JA BALSNACKI, TÄNU KELLELE SAIME MEIE LINNUKESI AIDATA!